Drobečková navigace

Úvod > Naše odchovy > Rok 2021

Rok 2021

30.11.2021 se narodila krásná violet ebony ev.SC samička Xantipa, tedy vrh X3. Matkou se potřetí stala Ipiraňa (violet ebony SC) a tátou znovu Peppa (white ebony AVC). Malá přišla na svět s váhou 55,4g a má se čile k světu.

264155787_868387587170324_2062084753912117037_n.jpg

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9.11.2021 porodila Alice (black velvet) vrh W3. Samičku jménem Wafle, white silver mosaic, 59,8g a samečka standard s váhou 48g a jménem Wyatt. Otcem dvojčat je Snow White Teddy (white silver mosaic).

dvojčata W3 (2).JPG

Wafle (10).JPG

Wafle

Wyatt (1).JPG

Wyatt

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.10.2021 se narodila s váhou 67g samička Vinea, tedy vrh V3. Její mamince Popelce (standard BDC) a tátovi Dragonovi (white ebony ev.AVC) se podařil tentokrát jedináček. Je to krásná, šikovná a zdatná princezna white ebony ev.BDC.

viny.jpg

Vinea1_4.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.9.2021 porodila Chaia (tan AVC) vrh U3 a to dva kluky. Upsian, TOV dark tan ev.AVC měl po narození 61,8g a je to silný, statný sameček. Jeho brácha Uggi, white tan ev.AVC, měl 54,1g a je to slabé mládě, co vůbec neroste. Už po porodu se motal, jako by se přidusil, nebo tak něco...
Otcem naposledy je Yadeit (TOV white ebony ev.AVC).
Edit. Uggi nás opustil ve věku deseti dnů, jak jsme víceméně čekali od porodu...

vrh U3.JPG 

Uggi (2).JPG
Uggi

Upsian (5).JPG
Upsian

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.9.2021 se narodil vrh T3, jediná veliká samička white silver mosaic AVC/EC ev.SC jménem Teriyaki. Vážila 63,7g a byla to velké, statné, krásné mládě. Maminka Gabriela (light ebony AVC/SC) a táta Jonatán (white silver mosaic AVC). Měli jsme radost i že si mamina po minulých trojčatech odpočine s jedinou malou, navíc po čtyřech synech konečně dcera... No bohužel radost dlouho netrvala, protože o dva dny později jsem našla Teri mrtvou. Podle všeho si nějakým způsobem zlomila vaz.

teri.png

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.8.2021 jsme pak přivítali další trojčata S3. Kluk standard ev.AVC Samet vážil 50,5g, druhý sameček pink white ev.AVC Sonic 50,2g a holčička Sibell, white silver mosaic ev.AVC 42,9g. Maminkou je Saša (white mosaic ev.AVC, ČR) a tátou poprvé Harold (hetero beige AVC, CHS Atacama).

s3

samet
Samet

sonic
Sonic


sibell
Sibell

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9.8.2021 přišel na svět vrh R3, očekávaný s obavou - znovu se stala matkou Ipiraňa (dark violet ebony SC, CHS Atacama). Tentokrát porodila tři kluky. Světlý white violet ebony ev.SC Ronald vážil 39,8g, tmavší white violet ebony ev.SC Roy 42,5g a extra dark ebony AVC ev.SC Rikitan 45,9g. Otcem je opět Peppa (white ebony AVC, CHS Atacama) a tentokrát to vypadá, že je vše v pořádku a snad bude i dál. Kluci jsou překrásní.

kluci r3

ronald
Ronald

roy
Roy

rikitan
Rikitan

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.7.2021 se narodil vrh Q3, pro nás velice cenný tím, že jeho otcem je ještě náš miláček Absolut Nico (pure standard, F.Pytlík, ČR), který na jaře zemřel. Maminkou potom skvělá Amazing Grace (pink white, náš odchov). Narodili se jí dva samečci, standard s váhou 53g Qalt a pink white s 54g QR Code, kterého si necháme doma.

vrh Q3 (2).JPG


Qalt (2).JPG
Qalt

QR Code (9).JPG
QR Code


----------------------------------------------------------------------------------------------------------

13.7.2021 nás podarovala dalšími miminky (P3) taky Lightning (tan violet, K.Plačková, ČR) a Lizard Gariel (dark tan AVC, náš odchov). Naposled toto spojení, nyní čeká samičku delší pauza.
Narodila se jim čtyři miminka, jedno (tan violet) ale bylo mrtvé. Zůstali dva samečci, a to Poker, medium ebony AVC s váhou 49,7g a Piškot, homo tan AVC se 41,6g. No a poslední miminko je krásná dark tan AVC, možná i čoko, holka Puma, ta vážila 41,8g.

p3.jpg

piškot.jpg
Piškot

poker.jpg
Poker

puma.jpg
Puma-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrh O3 přišel na svět 11.7.2021. Máma Inexis (extra dark ebony, CHS Atacama) zase porodila pořádnou nálož miminek. Čtyři překrásné, výstavní kousky. ;-) Je tam jeden černý kluk, dark ebony ev.AVC Obsidián, který vážil 47,2g. Potom jeho bráška Omar, white ebony extreme mosaic ev.AVC, po porodu s 53,6g největší. A dvě holky, obě white ebony ev.AVC a nejspíš budou obě taky extreme mosaic. Tmavší Orea s 50,8g a světlejší Olive s 50,3g.
Otcem tlupy je opět Jonáš (white silver mosaic AVC, náš odchov). Jako bonus maminka vypadá, jako by ani nerodila, kondice naprosto skvělá. Sameček Omar nejspíš zůstane doma.

o3.jpg

obsik.jpg
Obsidián

olive.jpg
Olive

orea.jpg
Orea

omar.jpg
Omar

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miminka N3 nám porodila 21.6.2021 Latte (brown velvet, CHS Von Dráček) a to opět Kájovi (homo beige, CHS Činčily z Peček). Báli jsme se, po odchovu vrhu C3, kde byl Citrin, co bude... A opět bohužel oprávněně. Sameček Nesquik, hetero beige s váhou 46g se má moc dobře a prospívá, ale samička Novinka, homo beige, 41g, do druhého dne uhynula. Pár je rozdělen a už spojen nebude.

nesquik
sameček Nesquik

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrh M3 jsme přivítali 14.6.2021 u Popelky (standard BDC, M.Kučmová, ČR) a Dragona (white ebony ev.AVC, náš odchov). Tento pár je sice trošku z nouze cnost, ale oni si výborně sedli. Samice má ráda jenom bílé samce zatím... Můra jedna, ale šikovná. Má tři krásná, dobře prosperující miminka. Holčičku white ebony ev.BDC s porodní váhou 51,1g jménem Minnie, druhou holčičku light ebony ev.BDC s 54,1g jménem Miranda a jednoho kluka, ten je white ebony ev.BDC, vážil 46,7g a jmenuje se Monster. Bílá miminka jsou navíc nádherně vybarvená.
Holka Minnie bude i dál patřit pod naši CHS, ale žít bude ve Vrchovanech. :-)

vrh M3.JPG


Minnie (2).JPG
Minnie

Miranda (2).JPG
Miranda

Monster (5).JPG
Monster

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vrh L3 se narodil 2.6.2021 mamince Chaie (medium tan AVC, náš odchov) a tátovi Yadeitovi (TOV white ebony ev.AVC). Mají opět dva krásné kluky. Na svět přišel Laurel, TOV tan ev.AVC s 51g a Leo, white ebony ev.AVC s 38,4g. Menší sameček je sice o dost slabší, ale zatím se drží. Větší je velmi statné a silné mládě.
O menšího jsme bohužel nakonec na dvou týdnech přišli.

L3.JPG


laurel.JPG
Laurel

leo.JPG
Leo

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1.6.2021 nám bohužel podle všeho dost předčasně porodila Romantika (white ebony AVC, náš odchov). Ve vrhu K3 byl jediný sameček medium ebony, vážil 33g, ale byl velmi slabý, hubený a zjevně nezralý. Pojmenovali jsme ho Kostík. Ale vydržel na tomto světě jenom tři dny... Otcem prcka byl Larry (dark ebony, náš odchov). Snad to tomuhle páru vyjde příště líp...

kostík.jpg
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20.5.2021 přiletěl čáp a přinesl nám tři krásné kluky J3. :-) Afro violet EC ev.SC samečka s váhou 52,2g jménem Jaspis, white silver mosaic AVC/EC ev.SC s 49,5g a jménem Jorik a standard AVC/EC s váhou 49,8g a jménem Jantar nám přivedla na svět Gabča (light ebony AVC/SC, CHS Animal Paradise Lužec). Hrdým otcem je Jonatán (white silver mosaic AVC, náš odchov). Maminka má trojčátka vůbec poprvé.

j3

jantar.JPG
Jantar

jorik.JPG
Jorik

jaspis.JPG
Jaspis

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10.5.2021 dlouho očekávaný den - svoje první mláďata u nás a náš vrh I3 přivedla na svět Alice (black velvet, M.Ejlskov, Dánsko). Má dvojčátka, samečka black velvet s váhou 46,5g po porodu a samičku standard se 60,8 gramy. Dostali jména Ignor a Intrika. Otcem je již zemřelý Benjamin (pure standard, J.Zetek, ČR), takže pro nás mají tato miminka veliký význam... Samička Intrika zůstává doma.

vrh I3.JPG

Ignor (4).JPG
Ignor

Intrika (3).JPG
Intrika

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8.5.2021 porodila Lady Brienne (pure standard, S.Lubjuhn, Německo) svoje další miminka - trojčata CH3. Dvě samičky a sameček, všichni tentokrát standard po mamince. Kluk 49,9g dostal jméno Chroust, holka 50,8g Chrupka a holka 50,5g Chimera. Ještě tam bylo jedno miminko mrtvé...
Otcem vrhu je opět Snow White Teddy (white silver mosaic, náš odchov).

vrh CH3.JPG

Chroust (5).JPG
Chroust

Chrupka (4).JPG
Chrupka

Chimera (1).JPG
Chimera

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22.4.2021 se narodil vrh H3, krásná samička white violet ev.SC jménem Helaena. Vážila úžasných 65,9g. Na svět ji přivedla naše beruška Forget Not Daenerys (white silver mosaic AVC, náš odchov) a je to její první mládě. Otcem je Loki (afro violet velvet SC, CHS Animal Paradise Lužec). Samička zůstává doma.

helenka.JPG

Helaena (7).JPG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dne 20.4.2021 jsme měli velikou radost. Svůj první vrh, G3, porodila Ipiraňa (dark violet ebony SC, CHS Atacama). Narodil se nádherný sameček white ebony AVC ev.SC s váhou 54,6g. Dostal jméno Geronimo. Otcem prcka je Peppa (white ebony AVC, CHS Atacama). Bohužel maličký po dvou dnech zemřel, nešťastnou náhodou se mu musel přihodit nějaký úraz. :-( Moc nás to mrzí.

geronimo.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hned v závěsu po miminkách E3 se narodil i velice početný vrh F3 a to 24.3.2021. Mláďat bylo PĚT! živá čtyři z nich. Mamina Inexis (extra dark ebony, CHS Atacama) mě už vážně děsí. Tátou mimin je opět Jonáš (white silver mosaic AVC, náš odchov). Povedli se jim tentokrát tři samečci a jedna samička.
Dark ebony ev.AVC kluk Fernando, 36,1g po porodu, light ebony ev.AVC kluk Fridolín 41,2g a stejně zbarvený sameček Fanoušek 41,1g. Holčička je white ebony ev.AVC, měla 36,9g a dostala jméno Frederika.
Tlupa pěkně prospívá a všichni přibývají na váze.

vrh F3.JPG

Fernando (2).JPG
Fernando

Fridolín (1).JPG
Fridolín

Fanoušek (4).JPG
Fanoušek

Frederika (3).JPG
Frederika

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

21.3.2021 přišel na svět krásný a povedený vrh E3. Maminkou se stala Světla (Lightning, tan violet, chov.K.Plačková, ČR) a tátou Lizard Gariel (dark tan AVC, náš odchov). Mají tři miminka - homo tan AVC sameček Edan se narodil s váhou 44,5g, dark tan AVC samička Elcia s 42,9g a tan violet samička Evelyn s 45,7g. Všechna miminka jsou šikovná a zdatná s krásnou barvou. :-)

vrh E3.JPG

Edan (5).JPG
Edan

Elcia (5).JPG
Elcia

Evelyn (3).JPG
Evelyn

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrh D3 se narodil naší Helze (afro violet, ČR) a Jonatánovi (white silver mosaic AVC, náš odchov) 16.3.2021. Na svět přišla velká, pěkná samička afro violet s váhou 57g, kterou jsme pojmenovali Daria.
Maminka přijala i slabé mládě z předchozího vrhu, které vůbec nerostlo a v její péči zatím přibírá.

daria.JPG
novorozená Darinka

Daria (2).JPG
Daria před odstavem

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vrh C3 nám 1.3.2021 porodila Latte (brown velvet, CHS Von Dráček) a jsou to její první miminka u nás. Narodil se jí veliký silný sameček hetero beige Citalex, který vážil 62g po porodu, a maličký, slaboučký homo beige sameček. Měl 37g a pojmenovali jsme ho Citrin. Otcem kluků je Kaaja (homo beige, CHS Činčily z Peček).
Citrin nakonec žil u náhradní maminky až do 21.6.2021, kdy konečně dosáhl váhy k odstavu a bohužel ten den také náhle zkolaboval a zemřel.

citrin a citalex.JPG

Citalex (2).JPG
Citalex

Citrin (4).JPG
Citrin

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

24.2.2021 se narodil vrh B3 a to Popelce (standard BDC, chov.M.Kučmová, ČR) a Dráčkovi (Dragon, white ebony ev.AVC, náš odchov). Poppy přivedla na svět trojčata - samičku light ebony ev.BDC Barbie s porodní váhou 48g, samečka light ebony ev.BDC jménem Bond, porodní váha 51g a samečka white ebony ev.BDC s 53g, kterého jsme pojmenovali Bingo. Mimina jsou statná a velice dobře prospívají.

bingo,bond,barbie.JPG

Barbie (3).JPG
Barbie

Bond (4).JPG
Bond

Bingo (2).JPG
Bingo

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.2.2021 přišel na svět vrh A3. Matkou se poprvé v životě stala Chaia (tan AVC, náš odchov) a otcem taktéž prvně Yadeit (TOV white ebony ev.AVC, náš odchov). Mají dva krásné samečky. TOV white tan ev.AVC Aurio s porodní váhou 51g a TOV white ebony ev.AVC Argento s porodní váhou 55g. 

kluci A3

Aurio (3).JPG
Aurio

Argento (5).JPG
Argento

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

16.1.2021 se narodil první vrh tohoto roku, dvě krásné, veliké samičky white silver mosaic. Jedná se o vrh Z2, matkou se stala Lady Brienne (pure standard, S.Lubjuhn, Německo) a otcem Snow White Teddy (white silver mosaic, náš odchov). Samičky dostaly jména Zira (porodní váha 60g) a Zoretta (porodní váha 58g).

zira a zoretta.JPG

zira.JPG
Zira

zoretta.JPG
Zoretta